Pokud jste někdy viděli Nissan NV200 naživo, možná vás překvapilo, jak je to vlastně kompaktní vůz, ačkoliv na fotkách vypadá jako dodávka velikosti podobné třeba s Renaultem Trafic. Jenže ani kompaktní rozměry neznamenají, že tohle auto nemůže sloužit jako obytňák ve stylu německé Californie či Marco Pola. 

Proto se ukazuje varianta Camper, která má uvnitř spaní pro čtyři lidi, výklopnou střechu, kuchyň, lednici a další vychytávky. Nejzajímavější však je, že přijíždí hned ve dvou variantách, které se liší velikostí i pohonem.

Kratší je elektrický Nissan e-NV200 Camper. Ten má kompaktní 40 kWh baterii, která zajišťuje dojezd mezi 200 a 300 km, což právě pro tento typ auta není zrovna mnoho. Nicméně aspoň si máte během nabíjení kam lehnout.

Pro větší výlety bude rozhodně lepší Nissan NV300 Camper, tedy delší varianta s klasickým motorem, v tomto případě s naftovou šestnáctistovkou. Oba vozy se představily ve Španělsku na výstavě Madrid Motor Show a jsou v atraktivním dvoubarevném provedení.